Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie usiłowania zabójstwa brata

Policjanci z karczewskiego komisariatu zatrzymali 33-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna w trakcie awantury z bratem chwycił za nóż i zadał nim ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany z raną kłutą trafił do szpitala. Na wniosek śledczych i prokuratora, miejscowy sąd rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W zeszły poniedziałek, do otwockiego szpitala zgłosił się pacjent z raną kłutą w klatce piersiowej. Opatrujący go lekarz od razu poznał, że mężczyzna prawdopodobnie został dźgnięty nożem. O swoich spostrzeżeniach powiadomił oficera dyżurnego z otwockiej komendy. Na miejscu po upływie zaledwie kilku minut pojawili się policjanci z karczewskiego komisariatu.

Funkcjonariusze w rozmowie z matką poszkodowanego ustalili, że między jej synami doszło do awantury i rękoczynów. W pewnym momencie jeden z nich poszedł do kuchni, wziął nóż i zaatakował nim brata. Kobieta nadmieniła, że nie widziała ugodzenia nożem, ale takie informacje przekazał jej pokrzywdzony syn. Dodała, że wszyscy zamieszkują jedną posesję.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Tam funkcjonariusze zastali leżącego na łóżku 33-latka i zauważyli leżący na stole, pobrudzony krwią nóż. Mężczyzna przyznał mundurowym, że w dniu dzisiejszym brat zdenerwował się na niego, bo bez jego zgody przestawił kwiaty ogrodowe i wszczął awanturę, w trakcie której doszło pomiędzy nimi do rękoczynów. On następnie poszedł do kuchni, wziął nóż i zadał nim dwa ciosy w klatkę piersiową brata. Wówczas mundurowi zatrzymali 33-latka i doprowadzili do komendy.   

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego, doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa brata. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Otwocku z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.  

sierż. sztab. Paulina Harabin/is

 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy stoją obok nieoznakowanego radiowozu koloru szarego. Z pojazdu wysiada mężczyzna.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę w kierunku drzwi wejściowych do komendy. Wszyscy trzej są odwróceni tyłem do zdjęcia.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę w kierunku drzwi wejściowych do komendy. Wszyscy trzej są odwróceni tyłem do zdjęcia.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu po lewej jest umundurowany policjant, po prawej mężczyzna. Mężczyzna stoi przed otwartymi drzwiami do policyjnej celi.
  Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony