Ważna informacja
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Policjanci Komendy Stołecznej Policji ostrzegają przed oszustwami!
Jeśli coś budzi Twoje obawy, zadzwoń! Nie wahaj się poinformować nas o każdym niepokojącym cię telefonie. Policjanci nigdy nie bagatelizują żadnej informacji i sprawdzą każdy niepokojący sygnał. W wielu przypadkach pozwala to na szybkie ustalenie i zatrzymanie oszustów. Pamiętaj: policjanci nigdy nie dzwonią, by przez telefon informować o prowadzonych „tajnych akcjach”, nie angażują do udziału w nich, nie żądają przekazania pieniędzy, nie każą wypłacać ich z banku czy przelewać na inne konta. Tak robią oszuści. Nie daj się nabrać na fałszywego policjanta, prokuratora, czy agenta CBA!
-
Wybrane aspekty zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
W 2026 roku wchodzą w życie istotne zmiany w przepisach prawa, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skuteczniejsze przeciwdziałanie najgroźniejszym zachowaniom na drogach. Nowe regulacje mają na celu wzmocnienie ochrony życia i zdrowia uczestników ruchu oraz zwiększyć skuteczność działań Policji wobec osób rażąco naruszających przepisy.
Aktualności
-
Rekomendacje działań w związku z falami upałów
Fale upałów stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń pogodowych dla zdrowia publicznego. Długotrwałe utrzymywanie się wysokich temperatur może prowadzić do odwodnienia, wyczerpania cieplnego, udaru cieplnego, pogorszenia stanu zdrowia osób przewlekle chorych, zwiększonej liczby pożarów oraz przeciążenia infrastruktury energetycznej i wodociągowej. W związku z tym zaleca się podjęcie następujących działań:
-
Uwaga na wysokie temperatury!
Do Polski zbliża się fala upałów, która może stwarzać poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Na wysokie temperatury powinny uważać zwłaszcza osoby starsze, przewlekle chore, kobiety w ciąży i dzieci. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt.
-
Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie- otwocki dzielnicowy i Sanepid z wizytą w Szkole Podstawowej nr 5
W trosce o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży przed zbliżającymi się wakacjami, otwocki dzielnicowy wspólnie z pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5 przy ul. Słowackiego w Otwocku. Podczas dwóch dedykowanych spotkań, dostosowanych do wieku odbiorców, rozmawiano o letnich zagrożeniach oraz odpowiedzialności prawnej.
-
Nieodpowiedzialny mężczyzna w rękach otwockich policjantów. Poinformował o bombie w pociągu
Szybka i zdecydowana reakcja otwockich policjantów doprowadziła do zatrzymania 45-latka, który bezmyślnie wywołał fałszywy alarm bombowy. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112, twierdząc, że w pociągu, którym podróżował, zostawił plecak z ładunkiem wybuchowym. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie, a Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła już w tej sprawie śledztwo.
-
Bezpieczne wakacje z otwocką Policją- wyjątkowe spotkanie z przedszkolakami w Celestynowie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku odwiedzili przedszkole w Celestynowie. Mundurowi przeprowadzili dla najmłodszych wyjątkowe, pełne atrakcji spotkanie profilaktyczne. W obliczu zbliżających się wakacji, głównym tematem rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo.
-
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki - 57-latek w rękach otwockich policjantów
Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to jeszcze próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna położył na stole 4 400 złotych w zamian za „zapomnienie” o sprawie. Teraz odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za przestępstwo korupcyjne. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.
-
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez otwocką drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ale złamał aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Na wniosek otwockiej prokuratury najbliższy miesiąc spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
-
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem THC i metamfetaminy. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili przewożone przez mężczyznę 92 gramy mefedronu. Dzięki zdecydowanym działaniom policjantów i prokuratora, podejrzany został odizolowany od społeczeństwa i najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Serwisy społecznościowe - trendy i wyzwania zagrażające dzieciom i młodzieży
Wszyscy kiedyś byliśmy nastolatkami i doskonale wiemy, że każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Hormony buzują i do głów wpadają wtedy najróżniejsze pomysły, nawet te najbardziej nieodpowiedzialne i po prostu głupie. Entuzjastów ryzykownych zabaw nigdy wśród młodych ludzi nie brakowało i zapewne brakować nie będzie. Zmienia się jednak ich charakter. To już nie jest wdrapywanie się na jak najwyższą gałąź, skakanie z jak najwyższej wysokości, czy zjazd rowerem ze stromej górki charakterystyczne dla pokolenia X i pierwszych roczników tzw. millenialsów. Cyfryzacja i upowszechnienie dostępu do internetu spowodowały zmianę zabawowych trendów wśród dzieci i młodzieży.
-
Słowa, które ranią... Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2026 r.
Już po raz piąty na świecie 18 czerwca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako odpowiedź na znane praktycznie na całym świecie zjawisko mowy nienawiści, którego obecnie główną areną jest Internet. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problem mowy nienawiści, refleksja nad naszym codziennym językiem, budowanie wzajemnego szacunku, a także powstrzymanie eskalacji przemocy na całym świecie oraz promowanie postaw opartych na tolerancji.
-
Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie – otwoccy policjanci z wizytą w SOSW nr 2 przed zbliżającymi się wakacjami
Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów otwockich policjantów. W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariuszka z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii odwiedziła uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Otwocku. Głównym tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem zbliżającego się wypoczynku letniego oraz przepisów ruchu drogowego.
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
POMOC TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących.
-
Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
-
Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020
Realizując założenia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, którego głównym celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce Komenda Powiatowa Policji w Otwocku udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie województwa mazowieckiego.
-
Jak prawidłowo opłacić Mandat Karny?
Wprowadzone od 1 stycznia 2016 r. zmiany w przepisach sprawiły, że dotychczasowe kompetencje wojewodów dotyczące mandatów karnych zostały przekazane Naczelnikowi Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Zajmuje się on również prowadzeniem ewidencji tych należności, windykacją, a także udzielaniem ulg w spłacie (rozkładanie na raty, odroczenie terminu płatności, umorzenie).
-
Nie bądźmy obojętni!
Kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Ruch drogowy
-
ODBLASKuj, czyli świeć przykładem
Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.
-
Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.
-
Dojedź bezpiecznie na święta, wróć cało i zdrowo do domu
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wiele osób, wraz ze swoimi bliskimi, wyruszy samochodem w podróż, aby złożyć wizytę rodzinie lub znajomym. Niekiedy droga będzie liczyła setki kilometrów. Każdego roku, również w czasie Świąt dochodzi do wypadków drogowych. Zdarzenia, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że bardzo często poszkodowane są w nich całe rodziny, także dzieci.
-
Uważaj na drodze, bądź bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.
Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Otwoccy policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być jedną z przyczyn wypadku. Brak wyobraźni, brawurowa i zbyt pewna siebie jazda, używanie w trakcie jazdy telefonu komórkowego może skutkować tragedią wielu rodzin. Brak odblasków, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, nagłe wtargnięcie na pasy, brak oświetlenia roweru, szybka i niedostosowana do warunków atmosferycznych jazda motorem- może doprowadzić do bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Włącz myślenie.
-
Stop agresji drogowej
"STOP AGRESJI DROGOWEJ" - to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych1 o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. "rejestratorami jazdy". Skrzynka pocztowa ułatwia, a przede wszystkim usprawnia komunikację z Komendą Stołeczną Policji, realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie m.st. Warszawy oraz powiatów ościennych.





















