Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad konkubiną i zniszczenie mienia

Data publikacji 29.10.2021

Nawet pięć lat pozbawienia wolności, taka kara może spotkać 33-latka, który jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną. Ponadto mężczyzna uderzył małoletniego syna kobiety i zniszczył mienie. Zatrzymany przez karczewskich policjantów trafił do policyjnej celi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

We wtorek rano dyżurny karczewskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków w gminie Karczew agresywny mężczyzna na klatce schodowej rozlewa farbę. Chwilę po zgłoszeniu policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego byli już na miejscu.

Ustalili, że 33-latek jest mieszkańcem bloku i od 2019 roku znęca się nad swoją konkubiną. Będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczyna domowe awantury, podczas których używa wobec niej wulgarnych i obraźliwych słów, szarpie, popycha oraz bije ją po całym ciele.

W dniu interwencji mężczyzna nie zapanował nad swoją agresją i ponownie uderzył kobietę, a także i jej małoletniego syna. Ponadto zniszczył ich telefony komórkowe rzucając nimi o podłogę oraz uszkodził rower konkubiny, drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych, ściany korytarza klatki schodowej, jak również i kostkę brukową przed blokiem poprzez rozlanie farby. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 3500 złotych.

Policjanci natychmiast zatrzymali agresywnego 33-latka i doprowadzili go do komendy.

Po wnikliwej analizie materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty dotyczące znęcania się nad konkubiną, zniszczenia mienia oraz naruszenia czynności narządu ciała małoletniego, powodując roztrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni.  Otwocki prokuratur wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wczoraj Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące 33-latek spędzi w areszcie.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i może dotyczyć każdego. Najczęściej kwalifikowana jest jako przestępstwo z art. 207 k.k., polegające na znęcaniu się fizycznym lub psychicznym nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny. Przestępstwo to jest ścigane z urzędu. Grozi za nie do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony