Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za rozbój z użyciem noża

Policjanci z otwockiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Napastnicy zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy, po czym uderzyli go pięścią w twarz i zaczęli dusić. Następnie przystawili napadniętemu nóż do szyi i ukradli jego telefon oraz portfel z gotówką w kwocie 300 złotych. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczne areszty dla zatrzymanych. Sąd uwzględnił wniosek. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło 31 października bieżącego roku na jednej z ulic w Otwocku. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, napastnicy zaatakowali przypadkowo napotkanego mężczyznę i zażądali pieniędzy. Następnie uderzyli napadniętego pięścią w twarz i zaczęli dusić, po czym przyłożyli mu nóż do szyi. Wtedy też przeszukując odzież obezwładnionego zabrali telefon oraz portfel z gotówką w kwocie 300 złotych, a potem odeszli z miejsca. Pokrzywdzony poinformował o całym zajściu policję, podając zapamiętany rysopis sprawców.  

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z wydziału kryminalnego oraz wydziału prewencji natychmiast rozpoczęli na szeroką skalę poszukiwania osób odpowiedzialnych za ten rozbój. Podjęte przez kryminalnych intensywne działania już po kilku godzinach pozwoliły na ustalenie trzech osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem, a później ich zatrzymanie.

Nie minęła doba od zdarzenia, jak w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn w wieku 37 i 54-lat, którzy zostali zatrzymani w godzinach wieczornych na terenie Otwocka i trafili do policyjnych cel. Kolejny podejrzany, 42-latek został zatrzymany w zeszły czwartek, również trafił do celi na komendzie.

Wszyscy trzej zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek. Mężczyźni trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin/mg

 • Na zdjęciu po lewej stronie stoi umundurowany policjant, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi, obok policjanta stoi odwrócony tyłem do zdjęcia mężczyzna.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu po lewej stronie stoi umundurowany policjant, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi, obok policjanta stoi odwrócony tyłem do zdjęcia mężczyzna.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać drzwi typu krata, za którymi stoi odwrócony tyłem do zdjęcia mężczyzna. Mężczyzna ten ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Za mężczyzna znajduje się nieumundurowany policjant.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu po lewej stronie stoi mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu, po prawej nieumundurowany policjant, który trzyma mężczyznę. Zdjęcie jest wykonane w pomieszczeniu służbowym.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu po lewej stronie stoi mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu, po prawej nieumundurowany policjant. Zdjęcie jest wykonane przed otwartymi drzwiami do pomieszczenia służbowego.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą w kierunku nieoznakowanego radiowozu mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu.
  Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony