Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Kołbieli zorganizował spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Człekówce

Data publikacji 20.12.2021

Dzielnicowy z posterunku w Kołbieli zorganizował spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, z udziałem policjantów z otwockiej drogówki. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili tematy związane z bezpieczeństwem na drodze oraz uczyli prawidłowych zachowań i nawyków. Ponadto wyjaśnili, jak można uniknąć zagrożeń podczas drogi do szkoły i powrotu do domu.

W zeszłym tygodniu, dzielnicowy asp. szt. Mariusz Lewandowski zorganizował dwa spotkania w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce dla uczniów wszystkich klas, z udziałem policjantów wydziału ruchu drogowego sierz. szt. Marcinem Jabłońskim i sierż.szt. Przemysławem Skarżyńskim.

Podczas zajęć funkcjonariusze opowiadali o zasadach w ruchu drogowym oraz przypomnieli jak ważne dla bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych. Zachęcali uczniów do ich noszenia, szczególnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok i piesi są gorzej widoczni przez kierowców. Wskazali też, że w trakcie jazdy samochodem dzieci nie powinny odpinać pasów uprzęży fotelika samochodowego.

Zwolennikom jazdy na rowerze policjanci zwrócili uwagę na zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów. Wskazali również w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.

Na zakończenie uczniowie zadawali policjantom pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

mł. asp. Paulina Harabin/ks

Powrót na górę strony