Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy fachowiec odpowie za przywłaszczenie pieniędzy swojego klienta

Podjęte działania przez kryminalnych z komisariatu w Józefowie doprowadziły do zatrzymania 46-letniego mieszkańca Otwocka, który przywłaszczył sobie 2000 złotych. Wpłata stanowiła zaliczkę na prace remontowo-budowlane. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mieszkaniec Józefowa zawiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Józefowie o przywłaszczeniu mienia. Z jego relacji wynikało, że zawarł umowę z 46-latkiem na usługi remontowo-budowlane. Na poczet przyszłego wynagrodzenia mężczyzna pobrał od niego zaliczkę w kwocie 2000 złotych. Po czasie fachowiec okazał się niesłowny i nieuczciwy, gdyż nie wywiązał się z umowy i nie rozpoczął żadnych prac budowlanych, jak również pomimo wielokrotnych wezwań, nie zwrócił otrzymanych pieniędzy.

W poniedziałek policjanci zatrzymali 46-latka, który ukrywał się w mieszkaniu na terenie Otwocka. Trafił do policyjnej celi.

Śledczy przesłuchał już zatrzymanego i przedstawił mu zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

  • Na zdjęciu po lewej stronie jest umundurowany policjant, po prawej mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Zdjęcie jest zrobione na schodach przed drzwiami wejściowymi do budynku komendy. Obaj mężczyźni są odwróceni tyłem do zdjęcia.
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów, którzy stoją przed oznakowanym radiowozem typu bus. Obok nich stoi mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu.
    Policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony