Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę za zdewastowanie pizzerii. Straty oszacowano na kwotę 7 300 złotych

Data publikacji 28.01.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez otwockich dzielnicowych 47-latkowi, który zdewastował lokal gastronomiczny. Jak ustalili funkcjonariusze, agresywny mężczyzna między innymi rozbił szklanki i talerze, uszkodził drzwi lodówki, krzesła, kasę fiskalną oraz tablicę menu, czym spowodował straty o wartości 7 300 złotych. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W niedzielę, wieczorem dyżurny otwockiej policji otrzymał informację o agresywnej osobie, która bez powodu wywołała awanturę w jednej z pizzerii na terenie Otwocka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło do zniszczenia lokalu. Na miejsce został wysłany patrol.

Właściciel lokalu opowiedział mundurowym o całym zdarzeniu. Jak się okazało, nieznany klient w trakcie pobytu w pizzerii nagle wpadł w atak furii i zaczął rozbijać szklanki, kubki i talerze. Co więcej, mężczyzna zniszczył też drzwi lodówki, kasę fiskalną, krzesła oraz tablicę menu. Straty wyniosły 7 300 złotych.

Policjanci długo nie musieli szukać sprawcy. Dzielnicowi z otwockiej komendy w toku niezwłocznie podjętych czynności pozyskiwali informacje, na podstawie których wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Następnie natychmiast udali się do miejsca zamieszkania 47-latka, gdzie zatrzymali mężczyznę. Trafił on do celi w komendzie.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna za swoje postepowanie niebawem odpowie przed sądem.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony