Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna dokonał kradzieży w kilku sklepach na terenie Otwocka.

Policjanci z otwockiej komendy namierzyli 17-letniego obywatela Rumunii podejrzanego o kilka kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie Otwocka. Mężczyzna spowodował tym straty o wartości bliskiej 30 000 złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany wraz z 23-letnim rodakiem okradli taksówkarza, który ich przewoził. Obaj trafili do policyjnych cel.

Pod koniec 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach z włamaniami do sklepów na terenie miasta. Sprawca włamywał się głównie do marketów, skąd kradł między innymi pieniądze, zapalniczki i wyroby tytoniowe. Właściciele oszacowali straty na łączną kwotę bliską 30 000 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. To dzięki wykonanym przez nich czynnościom operacyjnym, wstępnym typowaniom osób mogących mieć związek z tymi czynami i przeprowadzonym nocnym działaniom, w zeszły piątek na terenie Warszawy doszło do zatrzymania 17-letniego obywatela Rumunii.

Jak ustalili policjanci, sposób działania sprawcy był zawsze podobny. Mężczyzna najpierw typował sklepy pod kątem zabezpieczeń. Unikał tych wyposażonych w alarmy i starał się wybierać te z tradycyjnymi zabezpieczeniami w zamki mechaniczne. Działał w nocy.

Ponadto policjanci z wydziału prewencji, w tym samym czasie zatrzymali 23-letniego rodaka zatrzymanego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że razem wykorzystali chwilę nieuwagi taksówkarza, który wiózł ich do Józefowa, i wysiadając z auta ukradli mu portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy oraz kurtkę powodując starty o wartości ponad 2 500 złotych.

Obaj zatrzymani trafili do cel w komendzie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi pięciu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i kradzieży, zaś 23-latkowi zarzutu kradzieży.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za kradzież do 5 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin/G.P

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony