Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

24-latek odpowie za znęcanie się nad matką

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. 24-latek został zatrzymany przez policjantów po tym, jak wszczął kolejną awanturę. Trafił do policyjnej celi. Za znęcanie się grozi mu do 5 lat więzienia.

W zeszły poniedziałek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karczewie zostali wezwani na interwencję do jednej z posesji na terenie powiatu otwockiego w sprawie przemocy domowej, której miał się dopuszczać 24-latek wobec swojej matki.

Obecni na miejscu policjanci ustalili, że dramat w tej rodzinie trwa od dłuższego czasu. Kobieta nadmieniła, że syn często nadużywa alkoholu. Dodała, że awantury, agresja, przemoc, wyzwiska, ośmieszanie, poniżanie, popychanie i szarpanie są codziennością w jej domu.   

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze 24-latek około 1,5 roku temu został zwolniony z tymczasowego aresztu, który zastosował wobec niego sąd w toku postępowania o znęcanie się nad matką. Mimo, że 24-latek deklarował poprawę, wcale się nie zmienił. Od momentu powrotu do rodzinnego domu ciągle spożywał alkohol, pod którego wpływem stawał się agresywny i nieobliczalny. Podczas wszczynanych przez niego awantur, krzyczał na chorą matkę, wymuszał pieniądze, a także popychał ją i szarpał.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 24-latkowi zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nazdoruje Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

APELUJEMY!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, jak już ofiara nie może sobie poradzić i nie ma pomocy z zewnątrz.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej - nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to akceptujesz.

mł. asp. Paulina Harabin/MN

  • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Zdjęcie jest wykonane przed budynkiem komendy.
    Policjanci z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać dwóch umundurowanych policjantów, którzy pomiędzy sobą prowadzą mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Wszyscy są odwróceni tyłem do zdjęcia. Zdjęcie jest wykonane schodach przed drzwiami wejściowymi do budynku komendy.
    Policjanci z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu mężczyźnie. Zdjęcie jest wykonane w pomieszczeniu służbowym.
    Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony