Aktualności

Ukradł kartę bankomatową i włamał się na konto

Data publikacji 13.05.2022

Policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach-Jeziorach zatrzymali 42-latka i przedstawili mu zarzut przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili podejrzany posługując się skradzioną kartą wypłacił 500 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach-Jeziorach zostali zawiadomieni o kradzieży karty bankomatowej, przy użyciu której sprawca włamał się na konto właściciela kradnąc 500 złotych. Włamywaczem miał być 42-latek, który opiekował się jej prawowitym właścicielem. Jak się okazało, miał on znać kod pin do karty, gdyż był obecny przy jej użyciu przez pokrzywdzonego, gdy płacił za zakupy. Podejrzany wykorzystując zaufanie i chwilę nieuwagi gospodarza skradł kartę, a po wypłaceniu gotówki w łącznej kwocie 500 złotych odłożył ją na miejsce, z którego wcześniej została zabrana, licząc na to, że jej właściciel nic nie zauważy.

Już następnego dnia policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutu przyznał się do popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

mł. asp. Paulina Harabin/md

Powrót na górę strony