Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego walczą z hazardem na terenie Otwocka. Zlikwidowali kolejne trzy punkty

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zamknęli kolejne trzy nielegalne punkty organizowania gier hazardowych, gdzie zabezpieczyli łącznie 23 sztuki nielegalnych automatów do gier i gotówkę w kwocie bliskiej 30 000 złotych. Organizatorom procederu grozi do trzech lat więzienia i kara w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzone były gry.

Policjanci powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją otwockiej komendy skutecznie walczą z hazardem na terenie powiatu otwockiego. Z chwilą pozyskania kolejnych informacji o kilku punktach na terenie Otwocka, gdzie mogą być organizowane nielegalne gry na automatach podjęli intensywne czynności, które doprowadziły do zamknięcia aż trzech takich lokali. 

W zeszły poniedziałek działając wraz z otwockimi kryminalnymi i funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do ustalonych punktów, gdzie jak podejrzewali organizowane są nielegalnie gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 23 automaty, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz gotówkę w kwocie bliskiej 30 000 złotych, z których część przeznaczona była na wypłaty wygranych..

Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego Warszawie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Na zabezpieczonych automatach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do nielegalnej działalności. W sprawie również przesłuchano przebywających w lokalu pracowników obsługi.

Właścicielom sprzętu i lokali grożą teraz kary finansowe w wysokości nawet 100 tys. zł od jednej maszyny, a za organizowanie gier hazardowych, oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych kontroli na terenie powiatu.

mł. asp. Paulina Harabin /rr

 • Na zdjęciu widać ustawione przy ścianie pomieszczenia, kolejno obok siebie automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać ustawione obok siebie dwa automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który stoi przed ustawionymi obok siebie trzema automatami do gier hazardowych.
  Zabezpieczone automaty
 • Zdjęcie banknotów w różnych nominałach.
  Zabezpieczona gotówka
 • Na zdjęciu widać ustawione obok siebie trzy automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać pomieszczenie, w którym są ustawione przy ścianie, kolejno obok siebie automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Trzy automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego funkcjonariusza, który trzyma długopis i kartki. W tle widać ustawione przy ścianie pomieszczenia automaty.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego funkcjonariusza i rozsypane na podłodze banknoty o różnych nominałach.
  Zabezpieczona gotówka
 • Na zdjęciu widać automaty do gier hazardowych.
  Zabezpieczone automaty
 • Na zdjęciu widać trzech nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy dokonują oględzin automatu.
  Zabezpieczone automat
 • Gotówka w automacie

Film Zabezpieczpone automaty

Pobierz plik Zabezpieczpone automaty (format mp4 - rozmiar 14.4 MB)

Powrót na górę strony