Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali sklepy na terenie garnizonu stołecznego. Trzem obywatelom Gruzji postawiono kolejne zarzuty

W wyniku pracy operacyjnej otwoccy kryminalni ustalili trzech Gruzinów, którzy na początku lipca bieżącego roku okradli markety w Otwocku i Józefowie. Łączna wartość skradzionego alkoholu i artykułów przemysłowych wyniosła blisko 5 tysięcy złotych. Jak się okazało trzej mężczyźni są również podejrzani o podobne przestępstwa na terenie innych powiatów garnizonu stołecznego i obecnie przebywają w areszcie śledczym, o który wnioskował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam usłyszeli kolejne zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzej obywatele Gruzji wpadli za liczne kradzieże w marketach.  

Na początku lipca br. sprawcy okradali sklepy wielkopowierzchniowe na terenie Otwocka i Józefowa. Ich łupem padł głównie alkohol i drobne artykuły przemysłowe o łącznej wartości bliskiej 5 tys. złotych. Te wydarzenia zostały ujawnione przez pracowników sklepów, podczas przeglądania zapisów monitoringów, a następnie niezwłocznie zgłoszone Policji.

Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia o dwóch podobnych kradzieżach, do których doszło w tym samym dniu, sprawą zajęli się otwoccy kryminalni. Na podstawie zapisów z monitoringów i podjętych czynności operacyjnych policjanci wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z zaistniałymi kradzieżami. Byli to już wcześniej aresztowani na okres trzech miesięcy trzej obywatele Gruzji. Jak się okazało, podejrzani mężczyźni podobnych przestępstw dopuścili się również na terenie innych powiatów garnizonu stołecznego i prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim wnioskował o ich areszt.

Trzej Gruzini usłyszeli kolejne zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin/jp

Powrót na górę strony