Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Otwocku wpadła kierująca fiatem. Kobieta miała ponad dwa promile i dwa aktywne sądowe zakazy

Data publikacji 08.08.2022

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie 62-letnia kierująca osobowym fiatem, którą wczoraj policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali na ulicy Majowej w Otwocku. Na jaw wyszło i to, że kobieta złamała sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem usłyszy zarzuty.

Wczoraj, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy podczas prowadzonych kontroli drogowych na terenie miasta zatrzymali niechlubną rekordzistkę. 62-latka kierowała osobowym fiatem będąc w stanie nietrzeźwości. Badania wskazały, że zawartość alkoholu w jej organizmie wynosi ponad 2 promile. Ponadto po sprawdzeniu danych kobiety w policyjnych systemach wyszło też na jaw, że ma dwa aktywne sądowe zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 62-latka odpowie przed sądem. Grozi jej dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do 5 lat więzienia.

Jak wynika z policyjnych statystyk codziennie kilkaset osób popełnia przestępstwo pomimo tego, że nikomu nie wyrządza krzywdy. Są to te osoby, które decydują się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Dlatego też otwoccy policjanci aktywnie prowadzą działania mające ograniczyć ten proceder, gdyż pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolują kierujących oraz prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze!

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony