Aktualności

Nietrzeźwa sobota na drogach powiatu otwockiego

Policjanci z otwockiej drogówki niemal codziennie eliminują z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierujących pojazdami, którzy po spożyciu alkoholu lub substancji odurzających postanawiają wsiąść za kierownicę. Tylko w ostatnią sobotę ujawnili aż pięć takich osób. Apelujemy o rozsądek i trzeźwą jazdę!

Na drogach powiatu otwockiego, pomimo wzmożonych kontroli oraz coraz to większych kar wciąż znajdują się osoby, które postanawiają ryzykować życiem i zdrowiem zarówno swoim jak i innych osób. Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu lub środków działających podobnie sprawia, że pogarsza się koncentracja i wydłuża się czas reakcji, co jest niezwykle ważne, gdyż na drodze zawsze trzeba się liczyć z nagłym wystąpieniem sytuacji wymagających bardzo szybkiej reakcji.

Otwoccy funkcjonariusze nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących. Tylko w ostatnią sobotę w ręce mundurowych wpadło ich aż pięciu. Jeden z nich miał blisko 3 promile i prowadził osobowego nissana, drugi zdecydował się wsiąść za kierownicę audi po zażyciu marihuany, a kolejnych trzech kierowało pojazdami mechanicznymi po użyciu alkoholu. 

Apelujemy. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy, poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony