Aktualności

Areszt za kradzież rozbójniczą z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Zatrzymanemu recydywiście grozi do 15 lat więzienia

Data publikacji 10.08.2022

Wspólne działania funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Józefowie i otwockich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 i 41-lat, którzy dwukrotnie dopuścili się kradzieży stalowych elementów z placów budowy na terenie gminy Wiązowna. Ponadto gdy zostali przyłapani na jednym z tych przestępstw przez podwykonawcę, starszy z nich wyjął przedmiot przypominający broń i groził mu pozbawianiem życia, po czym wraz ze skradzionym mieniem odjechał z miejsca. Obaj już usłyszeli zarzuty. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Otwocku wnioskował o tymczasowy areszt wobec 41-letniego recydywisty. Sąd ten wniosek uwzględnił.

Policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie i otwoccy kryminalni z zapałem dążyli do zatrzymania sprawców kradzieży, które pod koniec lipca br. miały miejsce na terenie placów budowy w gminie Wiązowna. Jak ustalili, łupem padły elementy metalowe o łącznej wartości bliskiej 15 tys. złotych. Ponadto, gdy dwaj sprawcy zostali przyłapani na jednym z tych przestępstw przez obecnego na miejscu podwykonawcę, to jeden z nich wyjął przedmiot przypominający broń i groził mu pozbawieniem życia, po czym wraz ze skradzionym mieniem odjechał z miejsca.

Dzięki uporowi i intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze trafnie wytypowali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 41-lat, który dopuścił się przestępczego działania. Obaj zostali zatrzymani w zeszłym tygodniu na terenie Wołomina. Następnie w wyniku podjętych czynności, policjanci ustalili, że to starszy z nich, w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia, stosował groźby wobec pokrzywdzonego, używając przy tym przedmiotu przypominającego broń. Ponadto czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Policjanci udowodnili mu też kierowanie samochodem dostawczym, pomimo prawomocnego sądowego zakazu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił obydwóm zatrzymanym zarzuty, 30-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży, natomiast 41-latkowi zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy oraz kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Młodszy mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, zaś wobec starszego prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku wniosek ten uwzględnił i aresztował 41-latka. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.  

mł. asp. Paulina Harabin/jp

Film Areszt za kradzież rozbójniczą z użyciem przedmiotu przypominającego broń.

Pobierz plik Areszt za kradzież rozbójniczą z użyciem przedmiotu przypominającego broń. (format mp4 - rozmiar 5.17 MB)

Powrót na górę strony