Aktualności

Skradli osobowego renaulta z terenu prywatnej posesji. Kryminalni odzyskali pojazd i zatrzymali podejrzaną parę

Data publikacji 16.08.2022

Nie minęła doba, jak otwockim kryminalnym udało się odzyskać skradziony w Otwocku pojazd marki Renault Laguna i namierzyć podejrzaną o ten czyn parę. Było to dwoje mieszkańców stolicy, którzy już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto 31-latkowi zarzucono też posiadanie kilku porcji narkotyków i kierowanie gróźb karalnych wobec zgłaszającej. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Osobowy Renault Laguna zniknął z terenu prywatnej posesji w Otwocku w zeszłą środę w godzinach wieczornych, o czym niezwłocznie zostali powiadomieni otwoccy funkcjonariusze. W rozmowie ze zgłaszającą, policjanci ustalili, że sprawcami tego zdarzenia była kobieta i mężczyzna. Zawiadamiająca nadmieniła też, że kiedy para zorientowała się, że była przez nią widziana, to mężczyzna zaczął jej grozić pozbawieniem życia.

Kryminalni, którzy natychmiast podjęli w sprawie czynności operacyjne, namierzyli parę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Nie minęła doba jak dotarli do miejsca zamieszkania na terenie Warszawy 32-latki i 31-latka, gdzie odzyskali skradziony samochód. Ponadto w chwili zatrzymania, przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli też kilka porcji amfetaminy. Oboje trafili do policyjnych cel.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili już im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. 31-latek dodatkowo usłyszał też zarzuty kierowania gróźb karalnych i posiadania narkotyków. Obydwoje podejrzanych prokurator objął policyjnym dozorem.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

mł. asp. Paulina Harabin/g.p

Powrót na górę strony