Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek handlował narkotykami i piekł ciastka zawierające środki odurzające twierdząc, że „zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić”

Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii otwockiej komendy tak skutecznie prowadzili rozpoznanie przestępczości narkotykowej, że zatrzymali 16-latka, który w Otwocku handlował narkotykami. Nieletni wykorzystywał środki odurzające też m.in. przy wyrobie ciastek, które również sprzedawał. Twierdził, że zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić. Policjanci udowodnili mu aż 15 przestępstw narkotykowych. Materiały z przeprowadzonych czynności przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego.

Policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich powadzą systematyczne rozpoznanie zjawisk przestępczych oraz demoralizacyjnych wśród dzieci oraz młodzieży na terenie powiatu otwockiego. Wychodzą z założenia, że solidna praca u podstaw i skuteczne, jak najwcześniejsze wykrywanie tych zagrożeń wraz z solidną i dobrą profilaktyką, mogą przynieść wymierne efekty dla dobra najmłodszych w ich przyszłości.

W zeszłym tygodniu policjanci operacyjnie zdobyli informacje wskazujące, że na terenie Otwocka ma miejsce handel narkotykami wśród nieletnich. Zabronione środki odurzające, a chodziło tu głównie o marihuanę, miał sprzedawać 16-latek z gminy Karczew.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nieletniego policjanci znaleźli w sumie kilka porcji marihuany i mefedronu. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła również folia aluminiowa z ciasteczkami, gdyż wypieki te miały specyficzny zapach. Wtedy nastolatek oświadczył, że do wyrobu ciasteczek wykorzystywał marihuanę. Jak dodał, ciastka piekł wraz ze swoim 16-letnim kolegą podczas nieobecności rodziców w domu, a następnie sprzedawał je rówieśnikom. Jak sam twierdził, zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone ciastka zawierały środki odurzające.

W toku kolejnych policyjnych czynności, zgromadzono materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 16-latek dopuścił się aż 15 czynów karalnych związanych z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze również dotarli do jego rówieśnika, który pomagał mu przy produkcji wypieków.

Obydwu nieletnich już przesłuchano w charakterze sprawców czynów karalnych, a materiały sprawy, po zakończeniu wszystkich policyjnych czynności, przekazane zostaną do sędziego rodzinnego.

Sąd Rejonowy w Otwocku zajmie się teraz dalszym losem nastolatków.

Apelujemy do rodziców o baczne obserwowanie swoich pociech.

mł. asp. Paulina Harabin/bś

Powrót na górę strony