Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o prawie 60 km/h. Na dodatek był nietrzeźwy

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się młody kierowca hyundaia, który na drodze S-17 w Majdanie przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 60 km/h. Na dodatek w trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna stracił prawo jazdy i może mu grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat

W zeszłą niedzielę policjanci z otwockiej drogówki na drodze S-17 w miejscowości Majdan zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hyundaia, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. Pomiar wskazał, że 20-latek na odcinku, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkości 60 km/h, jechał z prędkością 117 km/h.

Ponadto funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kontrolowanego mężczyzny. Wówczas przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało 0,62 promila, a to już oznacza, że 20-latek dodatkowo popełnił przestępstwo. Na miejscu stracił swoje prawo jazdy. Niebawem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz brawurę odpowie przed sądem.  Może mu grozić do 2 lat więzienia.

Nadmierna prędkość i jazda pod wpływem alkoholu to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli policji wielu kierowców wciąż nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Pamietajmy, że pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość tym bardziej będąc „po kieliszku” narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Apelujemy o rozsądek.

mł. asp. Paulina Harabin/ E.Z.

Powrót na górę strony