Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali ukraść alkohol. Wpadli na gorącym uczynku

W ręce otwockich policjantów wpadło trzech obcokrajowców, kobieta i mężczyźni w wieku 20, 22 i 27-lat, którym postawiono zarzuty usiłowania kradzieży zagrożone karą do 5 lat więzienia. Jak ustalili mundurowi, grupa znajomych próbowała ukraść alkohol o łącznej wartości ponad 1000 złotych w markecie w Otwocku. Przeszkodził im w tym pracownik ochrony.

W zeszły czwartek, policjanci z wydziału prewencji otwockiej komendy zatrzymali trzech obcokrajowców w wieku 20, 22 i 27-lat, gdy próbowali ukraść alkohol w jednym ze sklepów na terenie Otwocka.

Jak ustalili, kobieta wraz z mężczyznami zabrali z półki sklepowej kilka butelek alkoholu o łącznej wartości ponad 1000 złotych i nie płacąc za towar chcieli pospiesznie opuścić market. Przeszkodził im w tym pracownik ochrony, który gdy tylko obcokrajowcy wyszli za linię kas, zablokował drzwi uniemożliwiając im w ten sposób ucieczkę.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 27-latek był wielokrotnie notowany za kradzieże sklepowe. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do otwockiej komendy.  

20-latka oraz 22 i 27-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Zgonie z obowiązującymi przepisami to przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymaną
Powrót na górę strony