Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Komisariatu Policji w Karczewie na uroczystości pod pomnikiem Golgoty leśników

Wczoraj tradycyjnie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Nadleśnictwo Celestynów związana z rocznicą napaści ZSRR na Polskę oraz ku czci pomordowanych na wschodzie leśników. Komendę Powiatową Policji w Otwocku reprezentowała podinsp. Agnieszka Domańska.

Nadleśnictwo Celestynów na wczorajsze, uroczyste obchody przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na wschodzie w latach 1939-1948” zaprosiło kombatantów II wojny światowej, leśników, przedstawicieli służb mundurowych, reprezentantów lokalnej społeczności, samorządowców oraz uczniów okolicznych szkół. Komendę Powiatową Policji w Otwocku reprezentowała Komendant Komisariatu Policji w Karczewie podinsp. Agnieszka Domańska.

Uroczystość zainaugurowała msza św. w intencji tysięcy pomordowanych na Wschodzie. Następnie był czas przemówień i wspomnień przygotowanych na tę okazję, w trakcie których podkreślono pamięć o tych, co oddali życie za wolną dziś ojczyznę oraz jak trudny, szczególnie w okresie wojny i okupacji, jest zawód leśników.

Po tej części uroczystości, delegacje służb mundurowych tj. policji, wojska, leśników, i straży pożarnej, uczniowie szkół i samorządy z powiatu otwockiego, przy pomniku złożyły wiązanki kwiatów, a poczty sztandarowe pochyliły swe drzewce.

Tekst: mł. asp. Paulina Harabin

Zdjęcia: Nadleśnictwo Celestynów

Powrót na górę strony