Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwoccy kryminalni zatrzymali kolejnego podejrzanego o włamanie na terenie miasta. Prosto z komendy trafił do zakładu karnego

Otwoccy kryminalni ustalili i zatrzymali kolejnego podejrzanego o włamanie do jednego z domów na terenie Otwocka. Mężczyzna usłyszał już zarzut i trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie odpowiada za podobne zdarzenia.

Natychmiast podjęte działania przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku doprowadziły do zatrzymania 9 września br. dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z domów na terenie miasta.

Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła kryminalnym na zweryfikowanie zarówno przebiegu zajścia, jak i osób biorących w nim udział. Policjanci ustalili, że w przestępstwie mógł brać udział jeszcze jeden mężczyzna, 36-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Praca funkcjonariuszy nad ustaleniem jego miejsca pobytu przyniosła spodziewane efekty, w zeszły czwartek 15 września br., kiedy to namierzyli i zatrzymali mężczyznę na terenie Otwocka.

Następnego dnia, śledczy zarzucili 36-latkowi, że działając wspólnie i w porozumieniu z wcześniej zatrzymanymi mężczyznami dokonał włamania do jednego z domów na terenie Otwocka. Po czynnościach został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie zgodnie z wyrokiem sądu odbędzie karę pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy nie odpowiada on za inne włamania i kradzieże na ternie powiatu otwockiego.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/bś

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant w trakcie czynności z zatrzymanym
  • Policjantka z zatrzymanym
Powrót na górę strony