Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała blisko 3 promile i spowodowała kolizję. Wjechała w tył poprzedzającego auta

Data publikacji 26.09.2022

Policjanci cały czas apelują o trzeźwą jazdę i przypominają, że alkohol spowalnia reakcję. Jednak 40-letnia mieszkanka Józefowa, który wsiadła za kierownicę chevroleta mając blisko 3 promile, najwidoczniej o tym zapomniała. Kobieta nie zauważyła jadącej przed nią hondy i wjechała w jej tył. Straciła już prawo jazdy i niebawem usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa zagrożonego karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policjanci z otwockiej drogówki przypominają, że nawet niewielka ilość spożytego alkoholu spowalnia reakcję kierowcy. A 3 promile to niemal zerowa widoczność i brak możliwości oceny tego, co się dzieje na drodze.

Przekonała się o tym 40-letnia mieszkanka Józefowa, która w zeszły piątek pijana podróżowała po ulicach miasta swoim chevroletem. W pewnym momencie na jej drodze pojawiła się honda, która stała się dla 40-latki przeszkodą nie do ominięcia. Alkohol sprawił, że kobieta zbyt późno zauważyła jadący przed nią pojazd, wówczas zbyt późno rozpoczęła manewr hamowania i w efekcie najechała na tył hondy. Na szczęście zderzenie zakończyło się tylko uszkodzeniami obu pojazdów, a żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń.

Na miejscu interweniowali policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze od razu wiedzieli, co było przyczyną zdarzenia. Bełkotliwa mowa, problemy z utrzymaniem równowagi potwierdzały, że na 40-latkę, która wsiadła za kierownicę chevroleta, zadziałała duża ilość spożytego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej blisko 3 promile. Na miejscu policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwą jazdę.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony