Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany z trzema sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów stracił panowanie nad motorowerem

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali kolejnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”. 49-latek próbował jechać motorowerem mając blisko 2 promile. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Szybko wyszło też na jaw, że miał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w zeszłą sobotę na terenie gminy Wiązowna. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, 49-letni mieszkaniec Karczewa w pewnym momencie stracił panowanie nad motorowerem, wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jednośladu miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jednak to nie wszystko. Bowiem w trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek miał trzy czynne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wkrótce nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Otwoccy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o odpowiedzialność i rozwagę na drodze!

mł. asp. Paulina Harabin/bś

Powrót na górę strony