Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szybko odnaleźli zaginionych, których życie było zagrożone

Data publikacji 28.09.2022

Dzięki intensywnej pracy otwockich policjantów sukcesem zakończyły się wczorajsze poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. Dobra znajomość rejonu, skrupulatność i wnikliwość funkcjonariuszy po raz kolejny nie zawiodły. Obaj mężczyźni w ciągu godziny od zgłoszenia zostali odnalezieni i trafili pod opiekę najbliższych, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie prowadzili wczoraj poszukiwania za zaginionymi mężczyznami, którzy oddali się z miejsca swojego zamieszkania, a z relacji osób zgłaszających zaginięcie wynikało, że ich zycie może byc zagrożone. Pierwszym z nich był  29-letni mężczyzna, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona matka. Funkcjonariusze od razu wyruszyli na poszukiwania mężczyzny. Komendant otwockiej jednostki ogłosił dla wszystkich podległych mu policjantów alarm. Do działań poszukiwawczych zaangażowano również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, strażaków i ratowników wodnych. Oprócz zaangażowania ludzi wykorzystano też specjalistyczny sprzęt: kamery, drony, quady, psy tropiące, czy też skuetery wodne. Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego oraz skutecznie realizowanym czynnościom i stałej współpracy, w ciągu zaledwie jednej godziny otwoccy funkcjonariusze z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego znaleźli zaginionego mężczyznę. Mundurowi udzielili 29-latkowi niezbędnej pomocy, a następnie przekazali go pod opiekę służb medycznych i osób najbliższych.

Podobne działania poszukiwacze były prowadzone za zaginionym 82-latkiem. Otóż do Komisariatu Policji w Józefowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała o zaginięciu męża chorującego na demencję starczą. Mężczyzna wyszedł z domu i do wieczora nie powrócił. Zgłaszająca nadmieniła, że 82-latek ma też wszczepiony rozrusznik serca i musi przyjąć leki. Do działań ponownie zaangażowano wszystkich funkcjonariuszy otwockiej policji i straży pożarnej. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania od miejsc, w których ostatnio był widziany zaginiony i sprawdzili pobliską okolicę. Dzięki zebranym informacjom, już po upływie kilkunastu minut, po raz kolejny czujny patrol z wydziału prewencji odnalazł zaginionego. Mężczyzna był zmęczony i zagubiony. Mundurowi otoczyli go opieką i zawieźli do komisariatu w Józefowie, gdzie został przekazany pod opiekę rodziny. Na szczęście 82-latek nie potrzebował pomocy medycznej.

„Pomagamy i chronimy” – to motto przyświeca otwockim policjantom, którzy w codziennej służbie nie raz udowodnili, że szybko i skutecznie realizują swoje działania, zwłaszcza te, gdzie ludzkie życie i zdrowie jest zagrożone.

mł. asp. Paulina Harabin/bś

Powrót na górę strony