Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany miłośnik militariów strzelał z automatycznego pistoletu załadowanego śrutem do przechodniów

Otwoccy kryminalni zatrzymali pijanego „snajpera”. 44-letni mieszkaniec Otwocka, w Parku Miejskim strzelał do przechodniów z pistoletu na metalowe kule. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do winy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 18 w Otwocku. Oficer dyżurny miejscowej jednostki policji został powiadomiony o agresywnym mężczyźnie, który siedząc na ławce w Parku Miejskim strzela do przechodniów z pistoletu na metalowe kule. Zdarzenie zgłosiła jedna z mieszkanek miasta, w której stronę padały strzały.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy przerwali groźną zabawę i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 44-letni otwocczanin, przy którym funkcjonariusze znaleźli przedmiot przypominający broń i pudełko z metalowymi kulkami. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do celi na komendzie.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili 44-latkowi zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W trakcie wyjaśnień podejrzany nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Twierdził, że jest miłośnikiem militariów, a samego zdarzenia nie pamięta z uwagi na nadmierną ilość spożytego wcześniej alkoholu.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/rm

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony