Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków i prowadził pod ich wpływem

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który był pod wpływem narkotyków. Ponadto w trakcie kontroli przejęli też kilka porcji amfetaminy, które znaleźli w aucie 36-latka. Mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić aż do 3 lat pozbawienia wolności.

W zeszły wtorek, na ulicy 1 Maja w Kołbieli, policjanci wydziału ruchu drogowego otwockiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, który sprawiał wrażenie mocno pobudzonego i wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Wówczas policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Jednak badanie dało wynik negatywny. Natomiast po przeprowadzeniu testu na zawartość środków odurzających okazało się, że 36-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Została mu pobrana krew do dalszych badań.

Jakby tego było mało, mężczyzna również posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli kilka porcji amfetaminy, które znaleźli w jego samochodzie.

Kierowca volkswagena, w związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, na miejscu stracił prawo jazdy, a następnie trafił do policyjnej celi.

36-latek niebawem za swoje zachowanie odpowie przez sądem. Za posiadanie narkotyków i kierowanie samochodem pod ich działaniem grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony