Aktualności

Aż pięciu kierowców wpadło podczas niedzielnej akcji otwockiej drogówki. Policjanci apelują o rozsądek!

Data publikacji 03.10.2022

Badanie trzeźwości kierowców jest nadal jednym z priorytetów otwockiej drogówki. Tylko podczas wczorajszych działań policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięć osób, które zdecydowały się na skrajnie nieodpowiedzialny krok i wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu bądź narkotyków. Apelujemy o rozsądek!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że nietrzeźwi kierujący stanowią bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu apeli Policji nadal znajdują się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny krok i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Coraz większa liczba takich zdarzeń na teranie naszego powiatu dowodzi, że liczne akcje prewencyjno-kontrolne prowadzone przez wydział ruchu drogowego otwockiej komendy mają swoje realne uzasadnienie.

Tylko podczas wczorajszych takich działań policjanci wyeliminowali kolejnych 5 kierujących, 3 prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości, 1 pod wpływem narkotyków i 1 w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy ci kierujący stracili swoje prawa jazdy i niebawem za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że to od każdego z nas i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest tu brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w konsekwencji mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym i czyjąś śmiercią. Dlatego też, jeśli podejrzewamy, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy kierowca, natychmiast powiadommy Policję.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony