Aktualności

Przekroczył prędkość. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 04.10.2022

Policjanci otwockiej drogówki zatrzymali 44-letniego kierowcę renaulta, który przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jechał swoim samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

W zeszły piątek mundurowi z otwockiej drogówki podczas służby w miejscowości Majdan skontrolowali prędkość kierowcy renaulta. Auto przemieszczało się z prędkością 102km/h na odcinku, gdzie dozwolona jest prędkość 60km/h.  Wówczas policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 44- latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarali kierującego mandatem w wysokości tysiąca złotych i 8 punktów karnych, zaś za jazdę pomimo sądowego zakazu grożą mu poważniejsze konsekwencje, a zadecyduje o nich sąd.

Policjanci przypominają, wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. W myśl przepisów prawa kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat.

mł. asp. Paulina Harabin/rm

Powrót na górę strony