Aktualności

Szybka reakcja otwockich policjantów zapobiegła możliwej tragedii. Życiu i zdrowiu mężczyzny juz nie zagraża niebezpieczeństwo

Data publikacji 05.10.2022

Zdecydowane działania i natychmiastowa reakcja otwockich policjantów zapobiegła możliwej tragedii. Z informacji wynikało, że mieszkaniec Warszawy mógł próbować rzucić się pod pociąg. Po przeprowadzonej interwencji mężczyźnie została zapewniona pomoc medyczna.

Zdarzenie miało miejsce w zeszły poniedziałek przed 16. Oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał sygnał, że mieszkaniec Warszawy mógł pójść na torowisko z zamiarem rzucenia się pod pociąg jadący z Otwocka w kierunku Pruszkowa, który lada chwila miał przejechać. Mundurowy takie zgłoszenie potraktował priorytetowo i natychmiast przekazał tą informację podległym patrolom oraz funkcjonariuszom wydziału kryminalnego, gdyż szybkie podjęcie działań i ustalenie potencjalnego miejsca przebywania mężczyzny było tu kluczowe. Ponadto funkcjonariusz o prowadzonych działaniach poinformował dyspozytora kolei, aby wstrzymał ruch pociągów na tym odcinku, co dawało względne bezpieczeństwo.

W wyniku niezwłocznie podjętych czynności kryminalni szybko namierzyli desperata. Mężczyzna siedział przy torach w okolicy stacji kolejowej Warszawa Falenica. Po przeprowadzonej interwencji została zapewniona mu pomoc medyczna.

Pamiętaj, jeśli zauważyłeś/aś, że ktoś z Twojego otoczenia wysyła niepokojące sygnały świadczące o tym, że nie radzi sobie z trudną sytuacją, bądź jego zachowanie radykalnie się zmienia, mogą to być sygnały ostrzegawcze! Nie wolno ich ignorować czy bagatelizować. Otwarta rozmowa i udzielone wsparcie mogą uratować życie!

Jest mnóstwo placówek i instytucji, które udzielają pomocy osobom będącym w kryzysie, poczynając od szkolnych pedagogów, poradni psychologiczno - pedagogicznych, ośrodków interwencji kryzysowej czy całodobowych telefonów zaufania. Otwarta dyskusja na temat występujących problemów, jest jedną z bardziej pomocnych rzeczy.

Jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym — tel. 116 123 (pon-pt. od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne);

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24h na dobę).

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony