Aktualności

Pijana i na dodatek bez uprawnień. Wpadła w ręce policjantów dzięki właściwej reakcji świadka

Data publikacji 05.10.2022

Przed sądem będzie tłumaczyła się 36-latka, która prowadziła pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i na dodatek bez uprawnień. Kobieta zwróciła uwagę świadka, którego zaniepokoił jej tor jazdy. Dzięki jego właściwej reakcji, policjanci wyeliminowali z ruchu kolejną nietrzeźwą osobę i tym samym zapobiegli możliwej tragedii.

W zeszły poniedziałek dyżurny Komisariatu Policji w Józefowie otrzymał informację o osobie kierującej samochodem marki Kia, która nie trzyma prostego toru jazdy. Zgłaszający podejrzewał, że może być pijana. Wówczas w rejon wskazany w zgłoszeniu natychmiast udali się policjanci z zespołu patrolowo –interwencyjnego otwockiej komendy.

Po upływie zaledwie kilku minut na ulicy Piłsudskiego w Józefowie kierująca Kia została zatrzymana. Mundurowi od razu sprawdzili stan trzeźwości 36-letniej mieszkanki Warszawy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli wyszło też na jaw, że kobieta miała cofnięte uprawnienia. Zatrzymana trafiła do celi na komendzie.

Niebawem nieodpowiedzialna 36-latka odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pana przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Pana reakcji otwoccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejną nietrzeźwą osobę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu i tym samym mogła doprowadzić do tragedii na drodze.

Pamiętajmy, że to od każdego z nas i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest tu brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w konsekwencji mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym i czyjąś śmiercią. Dlatego też, jeśli podejrzewamy, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy kierowca, natychmiast powiadommy Policję.

mł. asp. Paulina Harabin

 

Powrót na górę strony