Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja, strażacy i inne służby szukały zaginionej mieszkanki Karczewa. Kobietę zauważyła załoga policyjnego śmigłowca

Data publikacji 15.10.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 89-letniej mieszkanki Karczewa, która wczoraj wyszła z domu na spacer, po czym ślad po niej zaginął. Stan zdrowia zaginionej powodował jeszcze większe obawy i niepokój rodziny. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli czynności poszukiwawcze m.in. penetrując okolicę, sprawdzając szpitale i inne miejsca. Do działań zaangażowano również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz strażaków i ratowników wodnych. Dziś zaginiona kobieta została odnaleziona w gęstwinie zarośli przy brzegu Wisły dzięki załodze policyjnego śmigłowca.

Wczoraj, w godzinach wieczornych policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 89-letniej mieszkanki Karczewa. Funkcjonariusze ustalili, że tego dnia kobieta około godz. 13:00 opuściła miejsce swojego zamieszkania i do godzin wieczornych nie powróciła do domu oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Stan zdrowia zaginionej powodował jeszcze większe obawy i niepokój bliskich. Wówczas funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności poszukiwawcze m.in. penetrując okolicę, sprawdzając szpitale i inne miejsca.

W otwockiej komendzie ogłoszono alarm i natychmiast do działań ruszyło kilkudziesięciu policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym oraz strażacy. Funkcjonariusze sprawdzali tereny leśne, łąki i pola, aby jak najszybciej odszukać zaginioną 89-latkę. Po wnikliwej analizie i pozyskaniu kolejnych informacji zawężono obszar poszukiwań, jednak był on bardzo trudno dostępny. Gęste zarośla, bagnisty oraz podmokły teren, a w dodatku wysoka trzcina znacznie utrudniały sprawne przeprowadzenie akcji.

Do wsparcia działań poszukiwawczych zaangażowano funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz strażaków i ratowników wodnych. W ich trakcie wykorzystano również policyjnego drona oraz śmigłowiec. Wszystkie służby ze sobą ściśle współpracowały licząc na jak najszybsze odnalezienie kobiety.

Dzięki intensywnym działaniom służb poszukiwania zaginionej zakończyły się sukcesem. Dziś, w godzinach popołudniowych kobieta została odnaleziona przez załogę policyjnego śmigłowca, w której składzie był Naczelnik Wydziału Prewencji otwockiej jednostki podkomisarz Paweł Smoliński, policjant posiadający dobre rozpoznanie rejonu służbowego, skrupulatny i wnikliwy. Policjant zauważył 89-latkę w gęstych zaroślach przy brzegu Wisły. Natychmiast ruszyli tam ratownicy i funkcjonariusze. Dotarcie do kobiety było utrudnione przez grząski grunt oraz zarośla, które utrudniały orientacje w terenie, ale służby mimo to dalej sprawnie działały.

89-latka w chwili odnalezienia była przytomna, lecz miała trudności z przemieszczaniem. Natychmiast udzielono jej pomocy i przekazano załodze pogotowia ratunkowego.

Otwoccy policjanci dziękują wszystkim służbom za wsparcie ich działań.

mł. asp. Paulina Harabin/bś

Powrót na górę strony