Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zorganizowali spotkanie w Przedszkolu nr 10 „Leśne Skrzaty”

Otwoccy dzielnicowi odwiedzili Przedszkole nr 10 „Leśne Skrzaty” w Otwocku, by opowiedzieć najmłodszym jak być bezpiecznym i unikać zagrożeń. Funkcjonariusze w okresie jesiennym duży nacisk kładą na edukację dotyczącą noszenia odblasków.

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów Policji. Dlatego też otwoccy profilaktycy i dzielnicowi organizują spotkania na terenie przedszkoli, podczas których wdrażają dzieci do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno na terenie placówki jak i poza nią.

Asp. szt. Piotr Rumak, st. asp. Joanna Zbrzeźniak-Łopacka i asp. szt. Anna Wasilewicz takie spotkanie zorganizowali w Przedszkolu nr 10 „Leśne Skrzaty” w Otwocku. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo dzieci na drogach, ale nie odbyło się bez pytań przedszkolaków dotyczących pracy policjanta. Wówczas asp. szt. Anna Wasilewicz na wstępie opowiedziała uczestnikom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej służbie. Następnie wyjaśniła zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz podkreśliła, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjantka omówiła również jak należy zachować się w kontaktach z osobami obcymi oraz niebezpiecznymi zwierzętami.

Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały wypowiedzi policjantki. Ich postawa była naprawdę wzorowa. 

mł. asp. Paulina Harabin/g.p

Powrót na górę strony