Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, z sądowym zakazem kierowania jechał seatem bez ważnego OC

Data publikacji 31.10.2022

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym seatem będąc w stanie nietrzeźwości. Na dodatek mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się poruszał, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie odpowie przed sądem.

Otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym seatem. Jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

I tym razem funkcjonariusze nie mylili się. Badanie trzeźwości 36-letniego kierującego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ale to nie był koniec „niespodzianek”.  Bowiem po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dalsza kontrola wykazała, że jego samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wówczas 36-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/g.p

Powrót na górę strony