Aktualności

Dzielnicowy zauważył 32-latka, który kierował volkswagenem, mimo że miał sądowy zakaz, na dodatek był pijany

Data publikacji 16.11.2022

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kołbieli zatrzymał do kontroli drogowej 32-latka. Dzięki znajomości swojego rejonu wiedział, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. I tym razem pamięć go nie zawiodła. Na dodatek przeprowadzane badanie trzeźwości kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za to skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kołbieli na drodze krajowej nr 50 natychmiast zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Dzięki znajomości swojego rejonu mundurowy wiedział, że 32-latek miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a na dodatek wykonywał on niebezpieczne manewry.

W trakcie czynności, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły się przypuszczenia policjanta. Kierujący zlekceważył sądowy zakaz, a ponadto był pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Wówczas został zatrzymany i trafił do celi w komendzie.

Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Apelujemy o trzeźwą i rozsądną jazdę!

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony