Aktualności

Usłyszał pięć zarzutów za kradzieże w drogerii - straty oszacowano na kwotę bliską 5 tys. złotych

Data publikacji 24.11.2022

Otwoccy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzieże, m.in. markowych perfum w jednej z miejscowych drogerii. Łączna wartość strat wyniosła blisko 5 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna przyszedł do drogerii i zabrał z półek sklepowych szczoteczki soniczne oraz maszynki do golenia. Następnie chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc za towar, lecz swojego czynu nie osiągnął z uwagi na postawę pracowników sklepu. Wartość strat wyniosła ponad 700 złotych. Obsługa natychmiast wezwała policję.

Na miejsce został skierowany otwocki patrol. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Podczas prowadzonych czynności dociekliwi funkcjonariusze ustalili też, że nie była to pierwsza kradzież tego mężczyzny w tej drogerii. 39-latek już kilka razy odwiedzał ten sklep w październiku br. Uprzednio jego łupem padały głównie drogie perfumy. Łączna wartość strat z jego kradzieży wyniosła blisko 5 tys. złotych. Wówczas mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.  

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie 39-latkowi pięciu zarzutów kradzieży. Czyny te są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzący sprawę ustalają również, czy mężczyzna nie ma więcej podobnych przestępstwa na swoim koncie.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony