Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

41-latek miał blisko 2 promile, gdy wiózł dziecko i pijaną żonę

Data publikacji 28.11.2022

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego 41-letni kierowca był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu. Co więcej, samochodem podróżowała także jego 44-letnia żona i ich dziecko. Matka 10-latka również była nietrzeźwa, badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Dziś około 1.40 w nocy w Kołbieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za kierownicą auta siedział 41-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli od kierującego funkcjonariusze od razu wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że był pijany, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Ale na tym nie koniec. Autem podróżowała także 44-letnia kobieta, która również była nietrzeźwa, miała ponad 1,5 promila alkoholu. Zaś na tylnej kanapie siedział ich 10-letni syn.

Wówczas mundurowi natychmiast zatrzymali pijanych rodziców, a dziecko oddali pod opiekę innej bliskiej osoby.

Teraz za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jadę pod wpływem alkoholu.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony