Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna zasadzka na dilera - ponad 2 kg narkotyków zakopał w ziemi

Otwoccy kryminalni zaskoczyli w centrum miasta 50 i 33-latka podczas transakcji narkotykowej. Przy starszym z nich, w bieliźnie znaleźli kilkadziesiąt porcji narkotyków. Następnie podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez dilera policjanci zabezpieczyli gotówkę, zaś w pobliżu posesji zakopane w ziemi kolejne znaczne ilości amfetaminy, metamfetaminy, mefedronu i marihuany. Łącznie podczas realizacji zabezpieczono ponad 2 kg narkotyków, które będą teraz dowodami w prowadzonym śledztwie.

Otwoccy kryminalni od dłuższego czasu intensywnie pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych przez mieszkańca Otwocka. Według ich operacyjnych ustaleń, mężczyzna handlował narkotykami w powiecie otwockim i powiatach ościennych. Policjanci ustalili nie tylko dane personalne dilera, ale też sposoby i miejsca dystrybucji narkotyków. Kiedy ustalili czas i miejsce, w którym mogło dojść do jednej z takich transakcji, zorganizowali zasadzkę. W efekcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 33-lat, obaj byli zdenerwowani. Przy starszym z nich, w bieliźnie kryminalni znaleźli kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków, a w kieszeni spodni gotówkę w kwocie bliskiej 3 tys. złotych, zaś 33-latek trzymał w dłoni woreczek z zawartością amfetaminy, którą tuż przed chwilą zakupił. Obaj zostali zatrzymani.

Następnie funkcjonariusze udali się w miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 50-latka policjanci zabezpieczyli kolejną gotówkę w kwocie ponad 28 tys. złotych, 420 euro, 50 funtów i 111 dolarów. Wtedy też mężczyzna przekonywał ich, że nie mają czego dalej szukać, gdyż nie posiada już więcej zabronionych prawem substancji. Kryminalni jednak nie dali mu wiary, byli przekonani, że nie mówi prawdy. Wówczas poprosili o przybycie na miejsce policjantów z innych komórek otwockiej komendy, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz  przewodnika z psem do wyszukiwania zapachu narkotyków z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Pies swoją aktywność wykazał się na zewnątrz budynku, tuż za posesją w pobliżu znajdującego się tam lasu. Po wykopaniu części ziemi z tego obszaru funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z zawartością metamefatminy. Po chwili przekopano następne fragmenty ziemi, pod którym również ujawniono worki foliowe z zawartością marihuany, amfetaminy, metamfetaminy i mefedronu. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kg narkotyków.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił już 50-latkowi zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych, po czym zawnioskował do sądu o jego areszt. Sąd ten wniosek uwzględnił i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Drugi zatrzymany - 33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

mł. asp. Paulina Harabin/bś

 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który trzyma mężczyznę. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Zdjęcie jest wykonane w pomieszczeniu.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który wyciąga z szuflady gotówkę w banknotach o różnych nominałach.
  Policjant w trakcie przeszukania
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia. Z ich prawej strony stoi nieumundurowany policjant. Zdjęcie jest wykonane na zewnątrz posesji.
  Policjanci z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać wykopane z ziemi trzy woreczki foliowe z zawartością białej substancji.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać leżące na ziemi narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który wykonuje oględziny miejsca.
  Policjant w trakcie czynności.
 • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Na zdjęciu widać zabezpieczone narkotyki.
  Zabezpieczone narkotyki

Film VID-20221208-WA0003.mp4

Pobierz plik VID-20221208-WA0003.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.09 MB)

Powrót na górę strony