Aktualności

Podejrzany o serię włamań – 9 razy posłużył się cudzą kartą płatniczą

Data publikacji 13.03.2023

Otwoccy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą i aż 9 razy zapłacił nią zbliżeniowo w sklepach na terenie Otwocka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Niebawem za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Otwoccy policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej natychmiast zatrzymali 46-letniego mieszkańca Otwocka podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna posłużył się znalezioną kartą płatniczą. W ciągu trzech dni wykorzystał ją 9 razy, płacąc zbliżeniowo za zakupy w dwóch różnych punktach na terenie miasta. Pokrzywdzony zawiadomił o tym fakcie Policję.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań, w tym m.in. analiz płatności kartą i monitoringów oraz zdobytych informacji wytypowali 46-latka. Mężczyzna został zatrzymany w markecie, kiedy to po raz kolejny próbował zapłacić za swoje zakupy cudzą kartą. W rozmowie z funkcjonariuszami od razu przyznał się do tych przestępstw, wówczas został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu aż 9 zarzutów. 46-latek wyjaśnił, że nie pamięta w jaki sposób wszedł w posiadanie karty.

Płatność zbliżeniowa cudzą kartą jest kwalifikowana jako kradzież z włamaniem, zatem mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony