Aktualności

Zatrzymany za zniszczenie drzwi wejściowych do klatki schodowej w Karczewie – mężczyzna był objęty policyjnym dozorem za naruszenie czynności narządu ciała 20-latka

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z karczewskiego komisariatu szybko wyjaśnili sprawę zniszczonych drzwi wejściowych do klatki schodowej jednego z bloku przy ul. Andersa w Karczewie. Straty oszacowano na kwotę blisko 2 tys. złotych. Sprawcą okazał się znany funkcjonariuszom 32-latek. Mężczyzna pod koniec lutego br. był zatrzymany za naruszenie czynności narządu ciała 20-latka, który stanął w obronie swojej koleżanki. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz usłyszał kolejny zarzut.

Do Komisariatu Policji w Karczewie wpłynęło zgłoszenie od zarządcy jednego z bloków na osiedlu przy ulicy Andersa w Karczewie, że w lutym br. nieznany sprawca uszkodził drzwi wejściowe klatki schodowej, ktoś najwyraźniej w nie kopnął. Wartość zniszczonego mienia wycenił na kwotę blisko 2 tys. złotych.

Policjanci z karczewskiego komisariatu natychmiast rozpoczęli ustalenia sprawcy. Śledczy zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady, a dzielnicowi pozyskiwali informacje, które pozwoliły im szybko wytypować osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Policyjne ustalenia doprowadziły do 32-letniego mieszkańca Karczewa. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do wytypowanego mężczyzny i go zatrzymali.  

Zebrane dowody, ustalenia i przesłuchania potwierdziły jego udział.

32-latek był znany miejscowym policjantom. Pod koniec lutego br. był zatrzymany za naruszenie czynności narządu ciała 20-latka. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Bema w Karczewie. Jak ustalili funkcjonariusze kierował on wulgarne zaczepki pod adresem koleżanki chłopaka. Gdy ten stanął w jej obronie, to złapał go za włosy, przewrócił na ziemię i kopał po ciele. 20-latek trafił do szpitala, a powiadomiona karczewska policja niezwłocznie namierzyła napastnika, którym okazał się 32-latek. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem.

Teraz 32-latek usłyszał kolejny zarzut dotyczący zniszczenia mienia. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, lecz nie potrafił logicznie wyjaśnić, co było powodem jego tak skandalicznego zachowania.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony