Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po użyciu alkoholu i z sądowym zakazem – kierujący nissanem wpadł w Regucie

Data publikacji 15.03.2023

Blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego nissana, którego skontrolowali otwoccy policjanci. Nie dość, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu, to okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Otwoccy policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej patrolując miejscowość Regut, zatrzymali do kontroli osobowego Nissana. Już na początku interwencji mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 32-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, „wydmuchał” blisko 0,5 promila.  

Podczas dalszych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy okazało się, że jazda samochodem po użyciu alkoholu to niejedyny problem 32-latka. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnym systemie i ustalili, że posiada on również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd, który obowiązuje do grudnia 2026 roku.

Kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony