Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowy pomiar prędkości na krajowej 50

Data publikacji 15.03.2023

W czwartek, 16 marca 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komend powiatowych przeprowadzą na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, piaseczyńskiego i wołomińskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Maja one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.

Droga krajowa nr 50 stanowi naturalną obwodnicę Warszawy dla ruchu samochodów ciężarowych. Przebiega między innymi przez cztery powiaty: otwocki, miński, piaseczyński oraz wołomiński i jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg garnizonu stołecznego.

Dlatego też funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komend powiatowych (otwockiej, piaseczynskiej, wołomińskiej i mińskiej komendy) przeprowadzą w czwartek działania, podczas których będą chcieli uswiadomić kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie. Tego dnia policjanci dokonają pomiarów prędkości na całej długości drogi krajowej nr 50. Będą to pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi w zakresie jednego powiatu, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak również i dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Do działań wykorzystane zostaną także bezzałogowe statki powietrzne - drony, które będą pomocne funkcjonariuszom w ujawnieniu brawury i popełnianych przez kierujących wykroczeń. 

Kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru "kolekcji punktów karnych" kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy zatem do kierujących pojazdami, aby przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości oraz zachowywali zdrowy rozsądek. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych!

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony