Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowy zaproszony na posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Miasta Józefowa

Data publikacji 17.03.2023

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Otwocku wziął udział w posiedzeniu Komisji Budżetowej Rady Miasta Józefowa, podczas której wyjaśnił uczestnikom swoją decyzję o skróceniu godzin funkcjonowania służby dyżurnej w Komisariacie Policji w Józefowie i zdementował niewłaściwe przekazy pojawiające się w mediach społecznościowych o jego całkowitym zamknięciu. Komendant komisariatu w Józefowie przedstawił roczne sprawozdanie z działalności podległych policjantów oraz ogólne informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego za 2022 rok.

Wczoraj na godz. 17.00 zaplanowano posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Miasta Józefowa. Celem obrad było przedstawienie przez Komendanta Komisariatu Policji w Józefowie podinsp. Mariusza Marciaka rocznego sprawozdania z działalności podległych mu policjantów oraz ogólnych informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Józefowa za 2022 rok.  

W dalszej części posiedzenia komisji, Komendant Powiatowy Policji w Otwocku insp. Przemysław Dębiński, udzielając odpowiedzi na zadawane przez radnych i mieszkańców pytania, wyjaśnił swoją decyzję o skróceniu godzin funkcjonowania służby dyżurnej w lokalnym komisariacie. Podkreślił tu, że te zmiany były omówione przed ich wdrożeniem z przedstawicielami władz samorządowych, w tym również z Burmistrzem Józefowa. Zdementował także niewłaściwe przekazy pojawiające się na portalach społecznościowych dotyczące zamknięcia komisariatu w Józefowie, podkreślając przy tym, że wprowadzone zmiany dotyczą jedynie zawieszenia całodobowej służby dyżurnej, co nie oznacza, że jest on całkowicie zamknięty, gdyż nadal funkcjonują służby patrolowe z tego komisariatu, które czuwają i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Józefowa. Nadmienił, że jego decyzja ma charakter tymczasowy.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony