Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 26-latka z zarzutami handlu narkotykami i posiadania ich w znacznych ilościach

Otwoccy kryminalni ustalili i namierzyli kolejnego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli ponad 200 gram mefedronu i marihuany. Zatrzymany w sprawie 26-latek usłyszał już zarzut handlu narkotykami i posiadania ich w znacznych ilościach. Prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd ten wniosek uwzględnił.

Intensywna praca kryminalnych z otwockiej komendy doprowadziła ich do 26-letniego mieszkańca Otwocka. Ze skrupulatnie zebranych i przeanalizowanych informacji wynikało, że mógł on w miejscu zamieszkania posiadać znaczne ilości narkotyków. Wówczas policjanci zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w trakcie której zatrzymali wytypowanego mężczyznę na gorącym uczynku. Przeszukując jego mieszkanie, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 gram narkotyków. Wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że jest to mefedron i marihuana.

Zatrzymany usłyszał już w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku zarzuty dotyczące handlu i posiadania znacznych ilości narkotyków. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Otwocku wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec 26-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

  • Policjant w trakcie czynności z zatrzymanym
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony