Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała mając ponad 3 promile – zatrzymał ją po służbie policjant z Mokotowa, zarzut przedstawią jej policjanci z Karczewa

Data publikacji 24.03.2023

Na co dzień pracuje w komendzie na Mokotowie. Tym razem przyszło mu interweniować po służbie na ulicy Ordona w Karczewie wobec pijanej kobiety. 41-latka w pewnym momencie straciła panowanie nad prowadzonym motorowerem i przewróciła się na jezdnię. Przeprowadzone przez policjantów z otwockiej drogówki badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie. Dziś karczewscy śledczy przedstawią jej zarzut.

Policjant z Mokotowa w czasie wolnym od służby jadąc ulicą Ordona w Karczewie zwrócił uwagę na motorowerzystkę, która wykonywała niebezpieczne manewry na drodze. Kobieta jechała całą szerokością jezdni, stwarzają swoim stylem jazdy poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie straciła panowanie nad prowadzonym motorowerem i przewróciła się na jezdnię. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do kobiety. Od razu wyczuł od niej silną woń alkoholu, wówczas uniemożliwił jej dalszą jazdę i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego otwockiej komendy, który na miejsce natychmiast skierował patrol z drogówki.

Otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego poddali 41-letnią motorowerzystę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do celi w komendzie.

Dziś karczewscy śledczy przedstawią jej zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za tak lekkomyślne zachowanie niebawem odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

Powrót na górę strony