Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemocą i groźbą żądał od obsługi lokalu darmowych kebabów – trafił do policyjnej celi

Data publikacji 20.05.2023

Do zdarzenia doszło w lokalu z kebabami w powiecie otwockim. Jak ustalili policjanci, jeden ze znanych im mieszkańców Celestynowa groźbą i przemocą zmuszał obsługę do wydawania mu darmowych kebabów. Niezwłocznie został zatrzymany przez dzielnicowych. Usłyszał już zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez dzielnicowych Posterunku Policji w Celestynowie 25-latek liczył, że uda się mu zastraszyć pracowników lokalu z kebabami i będą mu codziennie wydawać darmowe jedzenie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już od września 2022 roku odwiedzał lokal. Początkowy pracownicy ulegali jego prośbom i wydawali mu darmowe posiłki, ale wraz z upływem czasu, mężczyzna zaczął pojawiać się coraz częściej, a na dodatek przemocą i groźbą żądał od nich już nie tylko jedzenia, ale również i pieniędzy. Zastraszeni i zmęczeni tym faktem właściciele lokalu zgłosili sprawę na Policję.

Wskazany jako sprawca 25-latek był dobrze znany miejscowym dzielnicowym. Został natychmiast zatrzymany w miejscu zamieszkania, po czym trafił do policyjnej celi.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 25-latkowi zarzut dot. zmuszania przemocą i groźbą pracowników lokalu do określonego działania. Prokurator objął go policyjnym dozorem połączonym z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakazem przebywania w lokalu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony