Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant po służbie rozpoznał włamywacza – natychmiast podjął działania

Otwoccy policjanci nawet będąc po służbie są czujni i gotowi do pomocy. Tym razem w ręce oficera dyżurnego jednostki wpadł 22-latek. Wcześniej miejscowi dzielnicowi wytypowali mężczyznę jako podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie Otwocka. Chodź mężczyzna unikał kontaktu z policjantami, to nie ukrył się przed dyżurnym po służbie, który natychmiast zareagował. Zatrzymany usłyszał już zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Otwoccy policjanci udowadniają, że dzień służby nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru. Tym razem po służbie interweniował oficer dyżurny jednostki.

Otóż otwoccy dzielnicowi od kilku dni poszukiwali 22-latka podejrzewanego o włamanie na posesję i kradzież pieniędzy w kwocie łącznej ponad 2 tys. złotych. Jednak mężczyzna skutecznie ukrywał się przed funkcjonariuszami. Wówczas z jego wizerunkiem zostali zapoznani wszyscy policjanci.

Na dniu wolnym, podczas robienia zakupów w sklepie, czujny dyżurny zauważył mężczyznę, którego od razu rozpoznał jako szukanego 22-latka. Policjant bez chwili zawahania przystąpił do czynności. O całej sytuacji niezwłocznie poinformował kolegów, którzy byli w służbie, a następnie uniemożliwił zszokowanemu mężczyźnie oddalenie się z miejsca do momentu przyjazdu patrolu. Następnie wspólnie z umundurowanymi policjantami zatrzymał 22-latka. W efekcie trafił on do policyjnej celi.

Następnego dnia zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, który jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Dla otwockich policjantów służba w Policji to nie zwykła praca. To misja i służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie czy mamy wolny dzień, reagujemy na łamanie prawa, porządku publicznego oraz ratujemy ludzkie życie, często z narażeniem własnego.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony