Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodził rodaka nożem – odpowie za usiłowanie zabójstwa

Otwoccy kryminalni w wyniku natychmiast podjętych działań szybko zatrzymali 46-letniego obywatela Mołdawii, który podczas awantury ugodził nożem swojego rodaka. Pokrzywdzony 39-latek trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek prokuratora aresztował go na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w zeszłą niedzielę o 4 rano w jednym z mieszkań na terenie Karczewa. Miejscowi policjanci natychmiast zostali skierowani na interwencję. W rozmowie z 39-letnim obywatelem Mołdawii ustalili, że podczas awantury ze swoim lokatorem został przez niego dźgnięty nożem. Następnie napastnik tuż przed przyjazdem policji uciekł z miejsca. Pokrzywdzony nadmienił też, że jego rodak wcześniej groził mu pozbawieniem życia. Ranny mężczyzna został przetransportowany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala, a karczewscy funkcjonariusze rozpoczęli intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Do tych działań włączyli się również otwoccy kryminalni, którzy w wyniku natychmiast podjętej pracy operacyjnej namierzyli 46-latka. Uciekający mężczyzna został zatrzymany przy trasie A1 w powiecie radomszczańskim. Trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu obywatelowi Mołdawii zarzutu usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Powrót na górę strony