Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paser zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 12.09.2023

55- letni mieszkaniec Otwocka pomagał zbywać przedmioty pochodzące z przestępstwa. Został zatrzymany przez otwockich kryminalnych. Usłyszał zarzut paserstwa, częściowo przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie doszło do włamania do jednego z domów na terenie Otwocka. Jednym z włamywaczy okazał się być mężczyzna odpowiedzialny za remont w obrabowanym domu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Śledczy i kryminalni po zatrzymaniu włamywaczy nadal pracowali nad sprawą. Sprawdzali czy inne osoby, również były zaangażowane w przestępczy proceder. Ciężka praca policjantów opłaciła się. Ustalili oni, że włamywacze korzystali z pomocy pasera, który pomógł im spieniężyć skradzione przedmioty.

Gdy kryminalni ustalili dokładną rolę pasera oraz miejsce gdzie przebywa, przyszedł czas na zatrzymanie mężczyzny. Policjanci weszli do domu 55- latka, który był zupełnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Początkowo wypierał się swojego udziału w przestępczym procederze, jednak finalnie częśćiowo przyznał się do winy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 55- latek został objęty policyjnym dozorem.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

sierż. szt. Patryk Domarecki/mw

Powrót na górę strony