Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje na celowniku otwockich dzielnicowych

Data publikacji 14.09.2023

To był dotkliwy cios wymierzony w stronę złodziei! Otwoccy dzielnicowi wspólnie z patrolowcami zatrzymali aż 6 osób, odpowiedzialnych za kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie Otwocka, Karczewa i Józefowa. Wszystkie osoby usłyszały zarzuty z art. 278 k.k. Wszystkim zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dwie z zatrzymanych osób odpowiadają w warunkach recydywy.

Kradzieże sklepowe jest to problem, z którym walczą otwoccy policjanci. Często złodzieje są tak zuchwali, że kradną nie przejmując się zainstalowanym w sklepach monitoringiem. W takich przypadkach rola dzielnicowych jest wręcz nieoceniona. Dzielnicowi najlepiej znają mieszkańców swoich rewirów, często rozmawiają z obywatelami i są świetnie poinformowani co dzieje się na podległym rejonie. Często właśnie ich ustalenia pomagają w zatrzymaniach. Tak było i tym razem.

Dzielnicowi wspólnie z patrolowcami pracowali nad sprawami kradzieży sklepowych. Ustalili dane personalne złodziei i wytypowali miejsca, gdzie, mogą przebywać. W zeszłym tygodniu przyszedł na zwieńczenie ich pracy.  Dzielnicowi wspólnie z patrolowcami sprawdzili wszystkie wcześniej wytypowane miejsca. Podczas tych działań policjanci zatrzymali łącznie 6 osób odpowiedzialnych za kradzieże. 5 osób to mieszkańcy otwocka, dwaj mężczyźni w wieku 35 i 45 lat oraz trzy kobiety w wieku 28, 31 i 41 lat. Ostatni z zatrzymanych to obywatel Mołdawii, który został zatrzymany na gorącym uczynku.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch mężczyzn odpowiadało w warunkach recydywy.

Tego typu działania podejmowane wspólnymi siłami przez różne komórki są przestrogą dla kolejnych amatorów cudzych rzeczy.

sierż. szt. Patryk Domarecki

 • Policjant z zatrzymaną
  Policjant z zatrzymaną
 • Policjant z zatrzymaną
  Policjant z zatrzymaną
 • Policjant z zatrzymaną
  Policjant z zatrzymaną
 • Policjant z zatrzymaną
  Policjant z zatrzymaną
Powrót na górę strony