Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania otwockich policjantów i sanepidu

Data publikacji 19.01.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku kontrolują miejsca na terenie powiatu otwockiego, w których są organizowane półkolonie. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową im. Wincentego Witosa w Gliniance. Nie zabrakło również spotkania profilaktyczno-edukacyjnego z dziećmi, poświęconego bezpieczeństwu podczas ferii zimowych oraz promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Czas ferii zimowych to wyjątkowy okres dla dzieci i młodzieży. Każdy myśli o zimowych zabawach i czasem zapomina o czyhających niebezpieczeństwach. Dlatego otwoccy policjanci wspólnie z przedstawicielami otwockiego sanepidu organizują spotkania z dziećmi, podczas których edukują na rzecz bezpieczeństwa. Mundurowi opowiadali jakie zagrożenia niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne oraz jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przypomnieli jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w zimowe wieczory, gdy szybko zapada zmrok. Policjantka Wydziału ds. Nieletnich i Patologii tłumaczyła jak bezpiecznie bawić się w domu, na podwórku i podczas wyjazdu na stok.

Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”.

Dzieci dostały ulotki, dzięki którym utrwalą sobie przyswojoną podczas spotkania wiedzę.

Promocją z zakresu edukacji zdrowotnej, czyli zasad zdrowego stylu życia podczas spotkania, zajęła się przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku.

sierż. szt. Patryk Domarecki

  • "Bezpieczne ferie 2024"
    "Bezpieczne ferie 2024"
  • "Bezpieczne ferie 2024"
    "Bezpieczne ferie 2024"
  • "Bezpieczne ferie 2024"
    "Bezpieczne ferie 2024"
Powrót na górę strony